Hasičský stadion

Hasičský stadion v areálu autodromu vnikal od roku 1998 za pomoci Města Vysokého Mýta a slouží pro výcvik a soutěže jak dobrovolných, tak i profesionálních hasičů v oblasti požárního sportu. O areál stadionu a zajišťování soutěží se starají členové sboru dobrovolných hasičů Vysoké Mýto.

Stadion splňuje kritéria pro konání mistrovských soutěží. K využití je 400 metrový ovál o dvou drahách pro štafetu 4 x 100 metrů včetně překážek, 3 dráhy pro běh na 100 metrů včetně překážek, dvě betonové základny s odtokem vody pro požární útok, cvičná věž pro výstupy s hákovým žebříkem ve dvou drahách, regulérní plnění nádrží pro požární útok, elektrický rozvaděč, rozhlas, WC a sprchy, parkování vedle stadionu a zázemí pro poskytnutí občerstvení.

Hasičský stadion včetně veškerého materiálního zabezpečení je k dispozici pro konání soutěží družstev žáků, dorostu, mužů i žen. V minulých letech se zde uskutečnila okrsková, okresní a krajská kola Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu, okresní a krajské kolo Hasičského záchranného sboru Pardubického a Královehradeckého kraje, celostátní soutěž Hasičského záchranného sboru Českých drah a další. Prostory stadionu byly také využity v soutěži v malé kopané a soustředění mladých rybářů.

Kontaktní osoby :

Petr Hynek
tel.: +420 724 064 977
e-mail: petr@centrum.cz

Jaroslav Kraus
tel.: +420 776 020 625
e-mail: yarin.kraus@email.cz