Miniracing

 


Závody Miniracing (závody malých silničních motocyklů)
vzniky na počátku devadesátých let, původně jako Simson cup, jehož zakladateli byli Zbyněk Havrda a Karel Březina. V roce 1995 se tento šampionát přeměnil na Evropa 50 s dvěma novými třídami padesátek automatů a řadiček. Na přelomu tisíciletí pak přišla nová rychlejší kategorie sedmdesátek, ke které se později připojila i seniorská třída osmdesátek. V posledních letech pak proběhla nejvýraznější změna v nejmladších žácích, kde se z automatů přešlo na řadičky a povoleny jsou i čtyřtakty. Od sezony 2013 se také vyhodnocují zvlášť 4T stroje Honda jako Honda NSF 100 cup.

Od sezóny 2016 došlo vzhledem k opakovaným stížnostem a návazných kontrolách a správních řízení ze strany Krajské hygienické stanice Pardubického kraje a Města Vysokého Mýta ke kontrolám měření hluku.

Proto budou účastnící všech akcí pořádaných na Autodromu náhodně měřeni a při překročení předepsaných hodnot pro jednotlivé sportovní disciplíny uvedené v ročenkách Federace automobilového sportu AČR a Federace motocyklového sportu AČR a porušení obecných předpisů platných pro ČR dle § 12 odst. 1 a 3 a přílohou č. 3 částí A nařízení vlády č 272/2011 Sb., o ochraně zdraví vyloučení před nepříznivými účinky hluku a vibrací, vyloučeni z akcí či jízd, bez nároků na jakékoli refundace. Ostatní dopravní prostředky musejí splňovat technickou kontrolu a homologované výfukové potrubí pro běžný provoz na pozemních komunikacích.

 

Ke stažení

Události

Zatím není uložena žádná další událost.

mapa okruhu

Informace o závodní trati:

Délka: 1 142 m
Délka startovního prostoru: 140 m
Délka rovinky do první zatáčky: 70 m
Šířka: 8 – 12 m
Převýšení: 11 m
Směr jízdy: po směru hodinových ručiček
Max. počet motocyklů v závodě: 25
Max. počet motocyklů v tréninku: 30
Povrch: asfalt
Držitel traťového rekordu:  
Čas nejrychlejšího kola:  
Datum: